Време е за чистење: Кон почисто утре

Иако месецов започна во знакот на Европското првенство во кошарка, сепак ние ќе продолжиме во знакот на зеленото живеење.

Некако традиционално со овој месец започнуваат подготовките на зимниците и есенските чистења. Нашата цел е да ве натераме да размислите што правите со непотребните работи од вашиот дом.

Затоа, под мотото „cleaner.“ (почисто.) месец септември го посветуваме на управувањето со отпад и неговата важност. Во овој месец очекувајте активности и постови посветени на е-отпадот, отпадните батерии, пластичниот отпад, итн.

За почеток, имајте на ум дека внимателното управување со отпадот ги минимизира негативните ефекти врз животната средина и здравјето на луѓето.

Во овој контекст, имате ли Вие тема за која би сакале да читате?

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s