Почнуваме …

Симболично, со почетокот на пролетта, започнува да функционира и нашиот блог. Ќе ни биде задоволство преку него да ве информираме за сите активности на „Гринер“, но и за актуелните случувања во областа на зеленото живеење.

Планираме блогот да биде исполнет со написи со едукативно-информативен карактер, поврзани со зелени теми, интересни за стручната и пошироката публика.

Од утре започнуваме со прославување на „Светскиот ден на водата“ и во негова чест во периодот од 22-29.03.2011 секојдневно ќе објавуваме написи на тема „Вода“.

Ве покануваме и вие да ја поддржите оваа активност – да ги споделите нашите написи, да ни испратите свој текст (кој ќе го објавиме потпишан со вашето име) или да оставите свој коментар за написите.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s